קידום אתרים ובאנגלית Search Engine optimization / search engine optimizer זה הידע הבסיסי ביותר של מנהל אתר או בעל אתר חייב לדעת. את הידע החשוב הזה ניתן לרכוש בארבע מהאפשרויות הנ"ל: ניסיון, ספר, למידה עצמית על גבי הרשת או ע"י קורס קידום אתרים. ההמלצה שלנו היא למידה משולבת של ארבעתם.

למה קידום אתר הוא כל כך חשוב?

מחקרים אחרונים מראים שאתרים שלא מופיעים במקומות הראשונים בדף התוצאות הראשון של גוגל "לא קיימים". כלומר, ברגע שהגולש מקליד ביטוי במנוע החיפוש של גוגל הוא מקליק רק על התוצאות הראשונות כלומר אם העסק / האתר שלך לא שם אתה לא קיים.

אז איך מגיעים להופיע בתוצאות הראשונות של גוגל?

על שאלה זו אפשר לענות בשתי מילים – עבודה נכונה. קידום האתר הינו תהליך ממושך שדורש זמן. כמו רוב התהליכים בחיים, אם עושים את העבודה בצורה נכונה ומקצועית התהליך יהיה יותר מהיר. קורס קידום אתרים ייתן לך את הידע והכלים בצורה המהירה, הפשוטה והמקצועית ביותר. בין אם אתה עושה את קידום האתר עצמאית או שוכר מישהו רצוי שתדע במה מדובר.

אומנם קידום האתר יביא לך עם הזמן יותר ויותר מבקרים באתר ובעקבות כך גם יותר לקוחות פוטנציאליים אך חשוב לציין שאם התהליך נעשה בצורה חובבנית ולא מקצועית נזקים יכולים להיגרם ובמקרים היותר גרועים, נזקים בלתי הפיכים.
כפי שכבר ציינתי, קידום אתר הינו תהליך ממושך, תהליך שיכול לקחת שלושה חודשים ויכול להגיע גם לכמה שנים תלוי בין היתר באיזה תחום האתר נמצא, מה רמת התחרותיות, באיזה מיקום גיאוגרפי ומשתנים רבים נוספים.

לאתרים שאין סבלנות לחכות את טווח הזמן הזה או רוצים לראות תוצאות מיידיות על גבי הרשת מומלץ לבדוק את האפשרות של פרסום בגוגל.
הקישוריים הממומנים שמופיעים לצד התוצאות האורגניות בעמוד הראשון של גוגל וברשת המדיה של גוגל. אומנם הכלי של פרסום בגוגל לא ישפיע על קידום האתר אך הוא בהחלט יכול להניב תוצאות מיידיות.
לסיכום ולמען הסדר בראש, קידום אורגני / קידום אתרים הינו חינם אך תהליך ארוך יותר בעוד שפרסום בגוגל יביא תוצאות מיידיות בתשלום. כמובן שגם נושא זה מועבר בקורס שלנו, קורס קידום אתרים.

כתיבת תגובה