בתעשייה של קידום אתרים, קיימת אובססיה אחר מילות מפתח, דירוגים, אופטימיזציה, שינויים באלגוריתמים וכדומה. קידום בגוגל היא עוד דרך להביא תנועת גולשים לאתר אך אחת הנקודות החשובות שאנו נוטים לפעמים להזניח היא מהי התנהגות הגולשים כאשר הם מגיעים לאתר שלנו? באלו דפים הם מבלים יותר ואיזה פחות? האם מתבצעת מכירה או מילוי טופס בדף זה או אחר?

בתהליך הקידום האורגני לעיתים שוכחים שהשורה התחתונה צריכה להיות, מה וכמה מרוויח בעל האתר מהעלאת הטראפיק לאתר? לתכנון אסטרטגי נכון של שיווק האתר חשוב להתייחס להמרות המתבצעות דרכו ומהו היחס. על יחס ההמרה להיות מספיק גבוה כך שהעלויות השיווק שבעל האתר מוציא באינטרנט יהיו משתלמות.

ניקח דוגמא: אתר אינטרנט של חברה לכפכפים. בעל האתר היה רוצה לראות נתונים מספריים ואחוזי הצלחה של כמויות הגולשים שביקרו באתר וגם ביצעו קנייה של מוצר באתר. אם אתה מקדם אתרים לא היית רוצה לראות מה אחוז הגולשים שהבאת לאתר וכמה מהם ביצעו רכישה? כמה שווה מספרית כל המאמצים שלך בקידום לבעל האתר? כמה כסף אתה מכניס לחברה?

איך נמדוד את ההצלחה מבחינה כספית אם האתר המקודם לא מוכר כלום באינטרנט?
לצורך כך ניקח דוגמא, חברה לייעוץ פיננסי. החברה מעניקה שירותי ייעוץ אך לא מוכרת שום מוצר דרך האתר, איך ניתן לאמוד את שווי עבודת השיווק באינטרנט? רוב החברות מהסוג הזה, חברות שמספקות שירותים ולא מוצרים, בד"כ מוסיפות לדף "צור קשר" באתר שלהם טופס הפניה. טופס שבו הגולש משאיר פרטים אישיים ואינפורמציה בנושא הפניה. בכל תחום יש ל "lead" שווי אחר אך הרעיון הוא אותו רעיון של מכירת מוצר באתר. הרעיון של מדידת ההצלחה. מדידה ומעקב אחר יחס ההמרה.

בעזרת הכלי של גוגל, גוגל אנליטיקס, ניתן להבין באמצעות אילו מילות חיפוש הגיעו הגולשים לאתר או לדף מסוים באתר. לאחר תקופת זמן מסויימת ומעקב אחר הנתונים של התנהגות הגולשים ניתן ללמוד מהם הדפים היעילים יותר והיעילים פחות באתר. הסקת מסקנות מהנתונים שעולים הינה צעד הכרחי ביותר לשיפור חווית הגולש באתר ולשיפור יחס ההמרה. לדוגמא: האתר של החברה לייעוץ פיננסי הגיע למסקנה שהגולשים מגיעים לדף מסויים באתר, "נתקעים" בו לדקה ועוזבים את האתר.

פתרון שיכול לעזור להם הוא הקפצת חלון צ'אט לאחר 20 שניות עם נציג שירות לקוחות שאומר "שמנו לב שאתה מחפש על ייעוץ פיננסי. איך אני יכול לעזור?"

בפעולות האינסופית שעל מקדמי אתרים לבצע על מנת לדאוג לקידום האתר לעיתים שוכחים הסעיף של יחס ההמרה. יחס ההמרה הינו מדד שבא לעזור לקבוע מהי העלות המשתלמת לעסק באינטרנט.
דרכים רבות קיימות על מנת לשפר יחס המרה באתר כזה או אחר. חשוב לשמור על ראש פתוח, יצרתי ומקורי ולעקוב אחר הפעולות בכדי להגיע לשורה תחתונה, האם קידום בגוגל טוב לעסק שלי?

כתיבת תגובה