קידום האתר שלכם במנועי החיפוש השונים, וגוגל בראשם כמובן, הוא כיום אלמנט מרכזי וחשוב מאוד בפעילות האתר, במיוחד באתרים אשר אמורים להכניס כסף על ידי חשיפה לקהל גולשים גדול כמה שיותר. לכן, מוציאים בעלי אתרים שונים עשרות אלפי שקלים או דולרים מדי שנה על מנת לקדם את האתר שלהם, כמו גם אינספור שעות עבודה.
בעוד על קידום האתר שלכם משפיעים אינספור גורמים שונים, אשר חלקם כלל אינם בשליטתכם, קיימים כמה גורמים מרכזיים בהם אתם דווקא כן יכולים לשלוט, אשר משפיעים במידה רבה על קידום האתר שלכם במנועי החיפוש השונים. אחד מאותם גורמים הוא אחסון האתר.

אחסון האתר, קניית דומיין בעברית ועוד – גורמים המשפיעים על קידום האתר

כאמור, בעוד אינספור גורמים שונים משפיעים בצורה כזו או אחרת על קידום האתר שלכם (החל מקניית דומיין בעברית או כמות בתכנים הרלבנטיים באתר שלכם ועד כמות התעבורה העוברת בו מדי יום), אחסון האתר הוא גורם מרכזי המשפיע על הקידום, גורם אשר אתם יכולים לשלוט בו כך שיתרום לקידום האתר שלכם.
כאשר אתם מקימים אתר אתם מבצעים מספר פעולות בסיסיות ויוצרים קשר עם מספר גורמים מרכזיים התומכים באתר שלכם. בניגוד למשל לתחומים כמו קניית דומיין בעברית או באנגלית, במקרה של המקום בו אתם מאחסנים את האתר שלכם אתם יכולים לדעת ולבחור מראש בשרתי אחסון אשר יתמכו בקידום האתר שלכם בעתיד.
למה הכוונה? כיצד בדיוק משפיע אחסון האתר על הקידום? ובכן, אחד הגורמים המביאים לקידום האתר שלכם במנועי החיפוש הוא זמינות האתר שלכם, וזוהי תכונה התלויה בראש ובראשונה בשרת בו מאוחסן האתר. במידה ואותו שרת נוטה ליפול הרבה פעמים, ייתכן בהחלט שזה יפגע בקידום האתר שלכם. מספיק למשל שה"בוט" של גוגל ינסה להיכנס לסרוק את האתר שלכם בזמן שהוא לא זמין, וכבר קידומו ייפגע בצורה מסוימת. לכן, כאשר אתם מקימים את האתר מלכתחילה חשוב לבחור בשירות אחסון אמין ומקצועי, כך שתוכלו להיות בטוחים שהאתר שלכם זמין כל הזמן.
גורם נוסף המשפיע מהותית על קידום האתר הוא המהירות בה הוא עולה. מהירות האתר שלכם מושפעת ישירות מהשרת בו הוא מאוחסן. על מנת שהטקסט, התמונות ושאר המאפיינים של האתר יעלו באופן חלק ומהיר, הוא תצריך לשבת על שרת חזק ואמין, אשר אינו סובל מעומס רב מדי של אתרים כבדים רבים.

לכן, חשוב מאוד לבחור בקפידה את שירות אחסון האתרים עבור האתר שלכם כשאתם מקימים אותו. גם אם לא בחרתם באופן חכם, אתם תמיד יכולים להחליף את שירות האחסון שלכם ולהעביר את האתר לשרת אחר, אמין ויציב יותר. מומלץ לא לחסוך בכסף בכל הקשור לשירותי האחסון, אם אכן לחשוב לכם שהאתר יקודם כמו שצריך במנועי החיפוש השונים.

כתיבת תגובה