בתקופה האחרונה חלה מודעות הולכת וגוברת לערך ה-TrustRank באלגוריתם של גוגל.
בתהליך קידום בגוגל יש המון משתנים לקביעת מיקום האתר בגוגל, חלקם off page וחלקם on page.
ניתן לבצע מספר פעולות פשוטות על מנת להרוויח את האמון של גוגל באתר שלך ובכך להעלות את מדד ה TrustRank ולעזור בקידום בגוגל.

הדרך הטובה לחשוב על TrustRank היא להשוות זאת לעולם האמיתי.
יש משתנים רבים שאנו בודקים לפני שאנו מפקידים את הכסף שלנו בעבור מוצר או שירות מסויים.
באותה גישה נוקטת גוגל כדי למדוד את איכות האתר, יש להבין כי TrustRank גבוה יכול להוציא את האתר שלנו מ"ארגז החול" הרבה יותר מהר מהרגיל.

להלן רשימה של מספר קריטריונים לפיהם גוגל קובע את הTrustRank שלנו:

רישום הדומיין:

רישום דומיין הינו בדרך כלל לתקופה של שנתיים שבהם הדומיין שלכם ואיש לו יכול לקחת אותו ממכם. ניתן לרשום את הדומיין לתקופה ארוכה יותר ובכך גוגל רואה יותר מחוייבות לאתר ומראה רצינות כלפי התוכן והשירות אותו הוא מספק. ניתן אף לקנות דומיין בעל וותק ובכך בעצם אנו נראים כאילו אנו פועלים זמן רב.

תעודת SSL:

תעודת SSL הינה תעודת אבטחה לאתר שלנו, כל אתר העוסק במכירה מקוונת באינטרנט מחוייב בתעודה זו על מנת להתחבר לשירותי סליקת כרטיסי אשראי.
גוגל רואה בתעודת SSL מרכיב חשוב בחישוב ה TrustRank של האתר, בעקבות כך הם מבינים שהאתר חוקי ללא בעיות. קניית SSL מצריכה בדיקות אימות חשבון.

מדיניות שמירה על פרטיות:

יש לוודא כי באתר שלנו קיים עמוד שמפרט מה קורה למידע שנאסף על ידי האתר על הגולש, בין אם הגולש מילא טופס מסויים שמידע נשמר במערכת או בין זה מידע שנאסף על כלל הגולשים באתר כמו כתובות איי פי או נתונים טכניים למינהם.
עמוד של שמירה על הפרטיות באתר מקנה נקודות זכות רבות אצל גוגל במדד הTrustRank שלו.

כתובת, ופרטי יצירת קשר:

בדיוק כמו בחיים האמיתיים אנו מרגישים בטוחים יותר לקנות מוצר או שירות כלשהו כשאנו יודעים היכן ממוקם פיזית העסק, לכן מתן פרטים גלויים לכולם על מקום הימצאו של העסק מקנים אמון רב אצל הגולשים שיודעים שיש למי לפנות במקרה של בעיות או אי הבנה.

בנוסף יש לשתף את פרטי צור הקשר שלך כמו טלפון, פקס, אי מייל ועוד… או כל דבר שישרה ביטחון על הלקוח ויגרום לו לא לחשוש מלספק את פירטי כרטיס האשראי או כל דבר אחר.

אבטחת האתר:

סעיף זה דורש תקציב קצת גבוה יותר באתר על מנת לבצע אותו, ישנם המון שירותים ברחבי האינטרנט של הגנה מפני האקרים. בין אם זה חברות לאבטחת מידע או בין אם זה תוכנות ריגול למינהן. כל שימוש בשירותים של אבטחת האתר מפני האקרים או כל דבר אחר שמראה לגוגל כי אתה מראה מחוייבות להגנת החוויה של המבקר באתר שלך. בנוסף לכך שגוגל ידע על כך יש צורך לידע את הגולשים בשימוש מערכות אילו לכן שימוש בסמלים אילו באתר שלך יכול להועיל מאוד הן לגוגל והן למבקרים.

אילו הן מספר קטן של טכניקות שניתן להפעיל ישירות על האתר שלך (on page) ובכך להשפיע על תהליך קידום בגוגל ולהתקדם בתוצאות החיפוש.

כמובן שקריטריון נוסף שהוא Off Page , הוא קישורים מאתרים מוסמכים כמו אתרי ממשלה, מוסדות לימוד, חברות גדולות או כל אתר אחר שגוגל רואה בו כאתר מהימן ואיכותי. לדוגמא אתרים שהסיומת שלהם היא gov הם אתרים ממשלתיים מוסמכים וכן אתרים כמו ynet,walla,dmoz,tapuz ועוד..
קישורים מאתרים כאילו יכול לשפר משמעותית את מיקום האתר בגוגל, לסייע בקידום בגוגל ולהגדיל את מדד הTrustRank של האתר שלנו בעיני העכבישים של גוגל.

כתיבת תגובה