פרסום בגוגל, לפני שארחיב על הכותרת שבטח משכה לך את העין אסביר בקצרה מה זה בכלל המושג הזה. כיום ענקית האינטרנט והתקשורת בעולם, גוגל, מרוויחה את כספה רק ממודל רווח אחד והוא פרסום. החברה ששוויה מעורך היום בלמעלה מ 150 מיליארד דולר משקיעה את מירב מאמציה בדבר אחד מרכזי והוא – להביא לגולש בדיוק את מה שהוא מחפש.

כאשר גולש מחפש מוצר, מידע, שירות או כל דבר אחר במנוע החיפוש של גוגל ותוצאת החיפוש מתאימה בדיוק את מה שהוא מחפש הוא יהיה מרוצה אם זה תוצאות אורגניות או פרסום בגוגל. כל בעל עסק יודע שלקוח מרוצה זה כנראה לקוח שיחזור ואם השירות שניתן לו הוא בחינם כמו במקרה של גוגל, הוא בטוח יחזור. כיום אפשר להגיד בבטחה שאזרחי מדינת ישראל מרוצים מאד מגוגל, 95% מהאזרחים בארץ פונים לגוגל כאשר הם נכנסים לאינטרנט. ישראל לא לבד, זהו המנוע חיפוש הפופלארי בעולם עם למעלה מחצי מיליארד גולשים ביום. הרבה יותר מכל יתר מנועי החיפוש.

ובכן יש לנו גולשים מרוצים שחוזרים כל יום לגוגל ומקבלים שירות חינם אז איך גוגל מרוויחה כ"כ הרבה כסף? ומה זה אומר פרסום בגוגל?
כאשר גולש מחפש משהו בגוגל עולות לו תוצאות חיפוש. התוצאות מחולקות לשתיים, תוצאות אורגניות ופרסומות. הפרסומות הן התוצאות שעולות בראש הדף ובצידו. כאשר משתמשים במונח פרסום בגוגל הכוונה היא בין היתר לפרסומות אלו.

קיימים מקומות נוספים רבים שהפרסומות בגוגל מופיעות כמו ברשתות תוכן, בג'ימייל, אדסנס וכדומה. אני אתייחס לפרסומות בדף התוצאות כיוון שאלו, נכון להיום, מכניסות לחברה את רוב כספה.
ובכן על מנת שבעל עסק או נותן שירות ירצה לשלם על פרסום בגוגל עליו לראות תוצאות שהפרסום אכן עובד. מעבר לחופש שהיא מעניקה למפרסמיה ולכמות הנתונים שהיא מספקת לאותו בעל עסק שמשתמש בפרסום בגוגל היא גם דואגת לכך שהקהל שמגיע למודעת הפרסום יהיה כמה שיותר איכותי.

לדוגמא: ניקח את המדיה שלטי חוצות. שלט חוצות שמפרסם בגדים לנשים בהריון (שעולה הון של כסף לעומת העלות של מודעה בגוגל) יוצג לכל העוברים ושבים אם זה גברים, ילדים, נשים מבוגרות בקיצור לכולם. אותה מודעה שתפורסם ע"י פרסום בגוגל תוצג רק לקהל הרלוונטי – נשים בהריון. אולי, וגם זה ישתנה עם הזמן, יותר אנשים יראו את השלט חוצות אבל מודעה בגוגל תביא רק את הלקוחות הפוטנציאליים.
קמפיין פרסום בגוגל עולה גרושים לעומת כל מדיה אחרת. הוא מדיד, יעיל וממוקד. אם אתה בעל עסק וברצונך לשווק את המוצר או השירות שלך זה המקום הראשון שהייתי ממליץ לך לבדוק.

אם ברצונך להבין יותר בנושא פרסום בגוגל אתה מוזמן להתייעץ עמנו.
דוראן שירותי אינטרנט

כתיבת תגובה