אז הבלוג כבר באוויר, הפוסטים עלו, הדפים כבר התאנדקסו במנועי החיפוש ובניתם לכם אסטרטגיה שלמה על איך לבצע קידום אתרים נכון. יפה מאוד.  אך הדבר שבטוח אתם הכי שונאים, זה שגולשים מגיעים לאתר קוראים איזה פוסט כלשהוא ואז עוזבים. הישארותם בבלוג זה הדבר שהכי מעניין אתכם. הרי בשביל זה בניתם אותו. בשביל לתת ערך מוסף לגולשים שלכם.

יצירת עניין מצד הגולש בתוכן שכתבתם יעניקו לכם בשלב מאוחר יותר, סיכויים נוספים להוכחת הסמכותיות בתחומים שעליהם אתם כותבים, אחרת גולש יכול להגיע לבלוג שלכם דרך פייסבוק, טוויטר, יוטיוב או כל רשת חברתית אחרת לקרוא ולצאת בלי באמת לקבל ערך מוסף במקרה הטוב או אפילו לזכור אותו במקרה הגרוע.

אז, בלי הקדמה נוספת, אילו הדברים שאתם צריכים לעשות בשביל להמשיך ולהביא מבקרים אל הבלוג שלכם..

1. מרכזייה קשרי אותי בבקשה ל…

אם הגולש כבר הגיע לאתר שלכם, התרשם מהעיצוב וכבר התחיל לקרוא, הוא קרא כי נוצר אצלו איזה גירוי כלשהוא. הוא קורא כי נתתם לו ערך מוסף מסוים שהוא לא ידע עליו. משה מחיפה לא ידע שכתבת שלושה פוסטים על מסלולי רכיבת האופניים החדשים בצפון, ודנה נחשפת פעם ראשונה למתכוני המרק הבשריים שהיא חיפשה כל כך הרבה זמן.

אם אתם מוצאים שיש קשר בין פוסטים מסוימים שכתבתם, קשרו ביניהם, או באמצעות תגיות בתחתית הפוסט או אפילו בטקסט עצמו.                היררכיית קישורים פנימיים הינו דבר בעל ערך עליון שיוכיח את עצמו בשלב יותר מאוחר גם בשביל הגולשים שלכם וגם בשביל מנועי החיפוש.

2. כתוב סדרה

לא, הכוונה לא להפוך אתכם לתסריטאים. אך אם מצאתם שיש בידכם האפשרות לשמור על סדרה של כתבות בנושא מסוים עשו זאת. הקוראים שלכם יעריכו זאת וישמרו לכם אמונים. ברגע שכתבתם סדרה של פוסטים בנושאים עוקבים, לא רק שתחשפו את הבלוג ליותר גולשים עשיתם לעצמכם רק טוב גם אל מול מנועי החיפוש. שכן כבר פעם מישהו חכם אמר, תוכן הוא המלך !

תמיד נסו לחקור ולמצוא עוד נושאים רלוונטיים לכתוב עליהם ועדיף תמיד שדברים אלה יגיעו ברצף מסוים, כך תשאירו את להבת הסקרנות אצל הגולש בוערת באופן מתמיד.

3. אל תשכח לעדכן אותי מה נסגר עם זה

כמה פעמים בשבוע אמרתם בעצמכם או שמעתם אנשים אחרים אומרים את המשפט הזה ? התשובה היא הרבה, כי בני האדם מטבעם אוהבים להישאר מעודכנים כל הזמן בנושאים החשובים להם. זאת לא קללה, ויש כאלה שיאמרו שזוהי ברכה. זיהיתם שיש עניין בבלוג שלכם מצד הגולשים ? מעולה, תעדכנו אותם מה חדש,

העדכון יכול להתבצע דרך עדכוני RSS און ליין, או אפילו אפשר להשתמש בדרך הישנה והטובה של רשימת תפוצה. אתם יכולים להיות בטוחים שמי שכבר נרשם לרשימת התפוצה שלכם, רוצה לקבל ידע נוסף. אך אליה וקוץ בה, היזהרו מלשגע יותר מדי את הגולשים שלכם עם עדכונים שוטפים יום יום או אפילו פעמיים ביום, על אירועי התרבות באזור השרון  או כל אירוע כזה או אחר. דבר זה מרתיע גולשים באופן אוטומטי ויביא לנטישת רשימת התפוצה שלכם. כמו בכל דבר בחיים, גם את זה צריך לבצע עם טאקט.

4. זאת אהבה ממבט ראשון

בין אם אתם מאמינים באהבה ממבט ראשון או לא, אתם צריכים לגרום לגולשים להתאהב בפוסטים שלכם ממבט ראשון, יצירת הגירוי הראשוני הוא החלק הקריטי ביותר. כאשר גולש נכנס לתוך האתר שלכם ומעיין בנושאים אשר כתבתם, תיאור המאמר חייב להיות מושך מספיק, ומזמין בצורה מאתגרת. אין שום סיכוי בעולם שהגולש יישאר ויקרא מאמר של 400 מילים אם התנאים הקודמים לא יקוימו, הוא פשוט יעביר את העיניים על מה שכתבתם מלמעלה למטה ויעבור הלאה, אל האתר הבא.

הקפידו לרשום שורה או אולי שורה וחצי של הקדמה מעניינת למאמר אשר רשמתם, משהו עם פלפל  שלא יבריח את הגולשים וידאג להשאירם באתר.

5. יש לי הרבה מה להגיד בנושא

בתור בני אדם אנחנו חייבים לחוות דעה, על כמעט כל דבר, בייחוד על דברים שמעניינים אותנו. רשמתם מאמר מעניין ונתתם תוכן בעל ערך נוסף לגולשים שלכם. מעולה. הקפידו להשאיר בתחתית כל מאמר תיבה לכתיבת תגובות. כאשר אתם עושים זאת אתם פותחים חלון ליצירת קהילה מגובשת שמדברת ודנה בינה לבין עצמה, מעבירה חוויות ויוצרת חברויות והכול בסביבת הבלוג שלכם (!) סנכרון התגובות דרך הפייסבוק הינו דבר שיועיל אפילו יותר, אם הדבר אפשרי, בצעו אותו. דיונים נרחבים על כל מאמר שנכתב זהו חלומו הרטוב של כל בלוגר, ואתם לא רוצים לפספס את החוויה הזאת.

6. מה ? זהו ?

שימו לב שהשארתם בבלוג שלכם איזה שהוא תפריט צידי שמדגיש את קטגוריות המשנה ומכיל קישורים לפוסטים הקודמים שלכם, או אפילו לפוסטים היותר חדשים שלכם, ותמיד תזכרו להכניס תוכן חדש, כל הזמן !

אלו חלק מהדברים שישפרו את תזרים המבקרים אל האתרים שלכם. בהצלחה.

כתיבת תגובה