בעידן של היום, שבו למעלה מ 80% מאוכלוסיית מדינת ישראל גולשת באינטרנט לפחות פעם ביום המושג קידום אתרים בגוגל תופס נפח גדול יותר ויותר בענף השיווק והפרסום. לא משנה אם אתה בעל עסק למוצרי אלקטרוניקה או יבואן עטים סגולים קרוב לוודאי שיש לך קהל יעד פוטנציאלי במדיית האינטרנט.

הרוב הגדול של הגולשים מגיעים לאתרי אינטרנט באמצעות מנועי חיפוש (בישראל, המונח מנועי חיפוש מתייחס בעיקר לגוגל) כאשר את הרוב המוחלט של הגולשים תופסים האתרים הממוקמים בדף התוצאות הראשון של גוגל. אם רוב הגולשים נתפסים בדף התוצאות הראשון ויש מילוני דפי אינטרנט מתחרים על אותו מקום איך אפשר להגיע לשם?
זה השלב שנכנסת העבודה של קידום אתרים בגוגל.

בעזרת קידום אתרים מקצועי, איכותי ומקורי לכל עסק יש את האפשרות לחדור לדף התוצאות הראשון. חשוב להבין שקידום אתרים אורגני הינו תהליך הדרגתי שלוקח זמן ולא ניתן לצפות את המיקום המדויק שניתן להגיע אליו. הזמן והמיקום תלויים במשתנים רבים ובפעולות שנעשות ע"י בעל העסק לעומת המתחרים.

פעולות שכל בעל אתר צריך לבצע בתחילת הדרך בהיבט של קידום אתרים:
הגדרת יעדים, העדפות ומטרות – ממש בתחילת הדרך רצוי להגדיר מה מטרת פעילות האתר, מה רוצים להשיג וכיצד ניתן למדוד זאת. שאלות שכדאי לענות עליהם כגון: אילו מוצרים או שירותים הכי חשוב לעסק לשווק? מה רוצים מהגולשים המגיעים לאתר? שיקנו? שישאירו פרטים? לצורך מעקב פעולות הגולשים ומדידת ההצלחה מומלץ להשתמש בכלי האנליזה של גוגל, גוגל אנליטיקס.

מחקר מילות מפתח – טעות נפוצה בקרב בעלי אתרים באינטרנט היא שהם לא בודקים דרך איזה ביטוי חיפוש הגולשים יקלידו על מנת להגיע לאתר שלהם. לדוגמא אותו בעל עסק המוכר עטים סגולים כנראה יקבל יותר תנועת גולשים מביטויים כמו "כלי כתיבה" או "ציוד משרדי" ולא דרך "עטים סגולים". אם זאת, חשוב להתמקד במילות מפתח שיהיו רלוונטיות לחיפושים של הגולשים, לא כללי מדי ולא נישתי מדי. מחקר מילות המפתח הינו שלב חשוב להצלחת הקידום בהמשך הדרך.

ידידותי למנועי החיפוש – מנועי החיפוש משתכללים כל הזמן אך הם עדין בשלב שטקסט הם מבינים הכי טוב כגון HTML. כלומר אתרים הבנויים על טכנולוגיה של flash, javascript, ajax לא מובנים למנועי החיפוש, דבר שיגרום לפגיעה בקידומו של האתר. עזרו למנועי החיפוש להבין במה האתר עוסק ולמי הוא פונה גם בעזרת יצירה של מפת אתר (XML).

פעולות אלו הן פעולות ראשוניות וחשובות שמומלץ לבצע בתחילת הדרך באינטרנט בהיבט של קידום אתרים בגוגל. הדרך לדף התוצאות הראשון של גוגל היא לא קצרה ודורשת עבודה רבה, מגוונת ועקבית אך משתלמת.

לייעוץ אישי בנושא קידום אתרכם – פנו אלינו – דוראן קידום אתרים

כתיבת תגובה