ארכיון פוסטים מהחודש "ספטמבר, 2010"

מאמר אורח מאת: ברק שוסטר העובד בחברת שיווק באינטרנט

פעמים רבות בלוגרים, בעלי אתרי גלריות ופורטלי תוכן מחפשים דרך פשוטה ואפקטיבית להפיץ את התכנים המתעדכנים באופן שותף באתרם. חברת הסטרט-אפ הישראלית wibiya בתמיכתו של ד"ר ורדי מציגים סרגל כלים מלא אפשרויות המאפשר לגולשי האתר נגישות לתוכן ולהפצתו.

הכלי האינטראקטיבי קל מאוד לשתילה באתר (בעזרת הוספת קוד javascript מינימלי אל קוד האתר) ומופיע בבר בצבע נבחר. ממשק האפיון וההרכבה של הסרגל קל ונוח ומתאפשר לאחר רישום קצר לאתר הרשמי של wibiya.

לאחר רישום משתמש לאתר wibiya תוכלו לבחור מספר אפליקציות מתוך מבחר לא מבוטל של אפליקציות בגלריה, וציר את הסרגל שמתאים ביותר לאתרכם. בין האפליקציות הפופלאריות תוכלו למצוא: תרגום שפות (בעזרת google translate), חיפוש (google website search) צפייה אינטראקטיבית בגלריות תמונות ווידאו (cooliris), הפצה ברשתות חברתיות/ social bookmarking ( addthis) צ'אט בין גולשי האתר, הפצה בפייסבוק ( facebook connect), שליחת פרסום מודעות מבעל האתר לגולשי האתר, כפתור המלצה/לייק (facebook), ציוץ (twitter) ועוד אפליקציות רבות שממשיכות להתעדכן.

איך סרגל ההפצה יכול לעזור בשיווק באינטרנט?

כולם כבר יודעים שהקרב האמיתי בעולם הפרסום והשיווק באינטרנט (וכך גם בשיווק שמחוץ לו) הוא בחשיפת הפרסומת לקהל יעד הרלוונטי ביותר, הגדול ביותר ובצורה המשכנעת ביותר. בפעמים רבות, למרות המאמצים האינסופיים, לא תצליחו לגעת לליבם של כל הגולשים הנחשפים לידיעה כפי שתכננתם – וכאן נכנס רעיון השיווק הויראלי;

בעזרת שיווק ויראלי (מפה לאוזן) אנשים אשר נחשפו לדבר מה אשר מוצא חן בעינהם, מספרים גם לחבריהם מתוך כוונה לשתף את המציאה האיכותית האחרונה. בעזרת שתילת סרגל כלים כמו זה של wibiya בעלי האתרים מאפשרי נגישות לשיווק ויראלי באינטרנט ומעודדים את גולשי האתר להפיץ את הכתבה המעניינת/ התמונה/ הוידאו או כל תוכן אחר במדיות בהם הם משתתפים ובכך מעלה את כמות הדפים הנצפים והמודעות לגבי אתר האינטרנט.

כך למשל אתר המפיץ גלריות תמונות, של מסיבות במועדון בת מצווה יכול למשוך את קהל הגולשים למשוך את התמונות למדיות החברתיות השונות, לגרור תגובות בצ'אט ושמירה על תדמית חיה בפייסבוק.

בנוסף, סרגל הכלים מעלה בחלק מהמקרים (למשל בעת צפייה בגלריה, או שימוש בצ'אט או צפייה בדף הפייסבוק דרך האפליקציות המתאימות) את זמן השהייה באתר ובצורה זו הגולש נשאר חשוף לאורך זמן רב יותר לתכנים אותם האתר משווק.

מעוניינים לראות מה סרגל הכלים מסוגל לעשות? נסו באתר הרשמי: http://www.wibiya.com/

לאחר פרסום האייטם באתר YNET – התקבלו למערכת דוראן מספר פניות. אחת מהן הייתה מרדיו 106 , רדיו אורנים אשר ביקשו שגיא כותב המאמר יתארח אצלם בתוכנית ויסביר מעט על אחד התחומים המתפתחים ביותר בתעשיית ההייטק, על קידום אתרים. גיא אשר כתב אינספור מאמרים בנושא ונחשב היום לאחד המומחים בתחום מסביר מעט על העקרונות הבסיסיים הדרושים בכדי לקדם אתר במנועי החיפוש השונים, מסביר מעט על הסטנדרטים של גוגל, על מיקוד מילות מפתח. על מחקר מילות מפתח תקין, מספר כלים שניתן להשתמש בהם.

מסביר מעט על אופטימיזציות לאתר וקידום בגוגל, מה אנו צריכים בכדי שהאתר שלנו יהיה פתוח למנועי החיפוש בעיקרו לגוגל, כדי שגוגל יוכל להבין הכי טוב על מה האתר שלנו מדבר, בכך שהאתר פתוח לגוגל בצורה שקופה הוא ידורג טוב יותר, בהמשך מדובר על מדדי האמינות של מידע שאנו קוראים באינטרנט, ההבדלים בין ספאם לבין שימוש נכון במילות מפתח ועוד מספר טיפים שלא כדאי לפספס!